Poradna

Nejčastější dotazy a odpovědi, rady a doporučení

 

Při preventivní prohlídce se provádí především výměna oleje, filtrů a kontrola brzd. To je nezbytné pro správný chod celého motoru a Vaši bezpečnost. Mimo jiné můžeme při pohledové kontrole zjisti jiné závady.

Na servisní prohlídku by jste měl jezdit každý rok a nebo podle počtu najetých kilometrů. Toto je dané výrobcem a najdete to v servisní knížce.

Prohlídka auta před letní dovolenou je dle našeho názoru velmi dobrá věc, budete mít jistotu, že Vás Vaše auto někde nenechá na holičkách.

U nás je tato prohlídka zdarma a rádi ji pro Vás provedeme i před zimní sezonou.

Klimatizace potřebuje každoroční servis, jinak napáchá více škody jak užitku. Nejvhodnější doba pro kontrolu je na jaře – v létě se totiž klimatizace používá nejvíce. Pokud budete mít špinavou klimatizaci a zanesený kabinový filtr, může Vám to způsobit rýmu, kýchání, nateklé oči, bolest hlavy nebo pocit únavy.

Ve vzduchotechnice automobilu se snadno usazuje prach z okolního prostředí. Během zimního provozu tato špína ještě navlhne a poskytne tak ideální živnou půdu pro plísně.

Ty se mohou časem objevit také na kabinovém filtru, který má posádce zajistit čistý vzduch. Jenže zanesený filtr jednak neplní svou primární funkci (filtrování), při zapnutém větráku navíc do kabiny vhání vzduch s alergeny.

Ano, své gumy si u nás můžete ponechat uskladněné. Pro naše velké zákazníky tuto službu poskytujeme zdarma. Jinak stojí uskladnění jedné gumy 1 kč/den.

Ve většině případů je to tak, že ráno auto přivezete a večer si ho můžete opravené či servisované odvést.

Ano, garanční opravy se zápisem do servisní knížky provádíme a to včetně elektronických servisních knížek.

Geometrie kol určuje jejich postavení k silnici. Její seřízení jednoduše řečeno potřebujete k tomu, aby se kola správně točila. Kontrolovat by se měla aspoň jednou za rok nebo vždycky, když máte pocit, že ta díra v silnici, kterou jste vymetli, byla až moc velká.

Špatnou geometrii nejlépe odhalíte na nerovnoměrně sjížděných pneumatikách.

Pět s deseti vozidel má geometrii podvozku mimo předepsané hodnoty.

Správné nastavení geometrie náprav je důležité pro zachování životnosti pneumatik a přesné ovládání vozu, které je nezbytné pro bezpečnou jízdu.

Ano, to určitě má a to hlavně kvůli bezpečnosti. V zimně budete na letních klouzat a v létě Vám zimní také moc neposlouží.

Za mokra Vám nepřilnou dobře k vozovce a tím se může vozidlo dostat do smyku. Také se Vám prodlužuje Vaše brzdná dráha.
   Jarní servisní prohlídka ZDARMA

Nechte si prověřit Váš vůz před blížící se letní obdobím.

Začněte letní sezónu s profesionální péčí a jistotou, že se svým vozem můžete bez obav vyrazit na daleké cesty!

Bezplatná servisní prohlídka obsahuje Kontrola osvětlení Test brzd Test tlumičů Kontrola


   V rámci STK prohlídka ZDARMA

V rámci přípravy a zajištění STK bezplatná prohlídka vozu včetně diagnostiky.


   Servisní akce v roce 2017

Projděte si preventivní i pravidelné prohlídky s akčními cenami pro jednotlivé měsíce roku 2017.

nahoru
scroll up